Archiwum kategorii: Wielofunkcyjne pomieszczenia i meble

Pomieszczenia wielozadaniowe

Jak już wspomniano wcześniej, ciężko jest o dokładne wydzielenie wszystkich pokoi o różnych funkcjach, gdy ma się małą przestrzeń do dyspozycji, lub jeśli jest za mało pokoi. Coraz częstsze jest więc łączenie pokoi, tak, że jedno pomieszczenie jest naraz jadalnią, kuchnią, salonem, sypialnią i biurem.

Mieszkańcy starają  się wtedy jakoś wizualnie rozgraniczyć te pokoje, by mieć poczucie, że mieszkanie jest większe. Efekt jest natomiast odwrotny. Im więcej ozdobników umieszczonych w celu rozdzielenia pomieszczeń, tym  bardziej pomniejsza to mieszkanie optycznie. Czytaj dalej Pomieszczenia wielozadaniowe

Wielofunkcyjne meble

Jako że coraz częściej mieszka się w mieszkaniach o mniejszej ilości pokoi, to częsta staje się konieczność umieszczenia w nich mebli, które będą spełniać więcej niż jedna funkcję.

Choć pokój dzienny stający się wieczorem pokojem sypialny nie jest całkowicie idealnym rozwiązaniem, jako że te sfery powinny być jednak rozdzielone, taka opcja pozwala zaoszczędzić wiele miejsca w mieszkaniu, które daje jej nam mało do dyspozycji.

Jednak nie jest to całkowicie idealne rozwiązanie. Kanapa rozkładana nie jest w stanie w pełni zastąpić łóżka, które jednak jest zazwyczaj nieco wyższe i większe, ale jest ona za Czytaj dalej Wielofunkcyjne meble