Wielofunkcyjne meble

Jako że coraz częściej mieszka się w mieszkaniach o mniejszej ilości pokoi, to częsta staje się konieczność umieszczenia w nich mebli, które będą spełniać więcej niż jedna funkcję.

Choć pokój dzienny stający się wieczorem pokojem sypialny nie jest całkowicie idealnym rozwiązaniem, jako że te sfery powinny być jednak rozdzielone, taka opcja pozwala zaoszczędzić wiele miejsca w mieszkaniu, które daje jej nam mało do dyspozycji.

Jednak nie jest to całkowicie idealne rozwiązanie. Kanapa rozkładana nie jest w stanie w pełni zastąpić łóżka, które jednak jest zazwyczaj nieco wyższe i większe, ale jest ona za to większa niż przeciętna sofa, która się nie rozkłada.

Obecność takiej kanapy może więc sprawić, że mały pokój dzienny będzie się wydawał jeszcze bardziej ciasny. Dodatkowo, takie kanapy mają często bardzo mało miejsca na schowanie w nich pościeli, jeśli w ogóle je posiadają.

W tym przypadku, trzeba korzystać z dodatkowych szuflad, przez co jeszcze więcej miejsca w pokoju będzie nam odebrane przez dodatkowe meble. Niemniej jednak, jeśli brakuje nam pokoju, czy nawet odgrodzonego parawanem kąta do wydzielenia na sypialnię, to taka kanapa i tak będzie najlepszym rozwiązaniem.

Podobnie sprawy się mają ze stołem, który można wykorzystać zarówno do posiłków, jak i do pracy. Nie będzie to do końca ten sam poziom komfortu, co przy specjalnie przystosowanym do takich celów biurku, ale przy konieczności oszczędzania miejsca, takie rozwiązanie jest prawdopodobnie optymalne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *