Pomieszczenia wielozadaniowe

Jak już wspomniano wcześniej, ciężko jest o dokładne wydzielenie wszystkich pokoi o różnych funkcjach, gdy ma się małą przestrzeń do dyspozycji, lub jeśli jest za mało pokoi. Coraz częstsze jest więc łączenie pokoi, tak, że jedno pomieszczenie jest naraz jadalnią, kuchnią, salonem, sypialnią i biurem.

Mieszkańcy starają  się wtedy jakoś wizualnie rozgraniczyć te pokoje, by mieć poczucie, że mieszkanie jest większe. Efekt jest natomiast odwrotny. Im więcej ozdobników umieszczonych w celu rozdzielenia pomieszczeń, tym  bardziej pomniejsza to mieszkanie optycznie.

W przypadku, gdy mamy jedno pomieszczenie pełniące wszystkie wyżej wymienione funkcje, powinno się starać, by było to właśnie jedno pomieszczenie pełniące różne funkcje, a nie parę pomieszczeń zlepionych w jedną kakofoniczną kupę.

Traktując je jako pojedyncze pomieszczenie należy zadbać o jednolitą stylistykę, kolorystykę, by wszystko dawało nam wrażenie, że jest na swoim miejscu. Można jednak rozdzielić funkcje pomieszczenia poprzez meble o lekkiej konstrukcji jak parawany czy stoły, które sprawią, ze funkcja danej części będzie inna niż drugiej czy trzeciej, jednocześnie nie zagracając pomieszczenia i pozostawiając je w ładzie i harmonii.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *