Optyczne powiększanie

Przy małej przestrzeni mieszkalnej liczy się przede wszystkim pomysł na to, jak sprawić, by nie przytłaczała nas ona. Mieszkanie może bowiem wyglądać na dużo przestronniejsze, niż jest w rzeczywistości, jeśli tylko zastosować odpowiednie środki.

Jednym z najbardziej popularnych jest umiejscowienie na ścianie większego lustra. Sprawi to nie tylko, że widać więcej, przez co pomieszczenie wyda się dwa razy większe, ale odbije też dużo więcej światła, co jeszcze spotęguje efekt powiększenia.

Wspomniane wcześniej pasy to kolejne dobre rozwiązanie, należy jednak być ostrożnym – pionowe pasy sprawią, że pokój będzie wyższy, ale nieco węższy, za to poziome zastosowane w odpowiednich ilościach powiększą optycznie pomieszczenie, jeśli jednak będą zbyt gęste, to sufit może się wydawać potem zbyt niski.

Przy małych mieszkaniach stanowczo odradza się stosowania tapet we wzory kwiatowe lub inne bardziej ozdobne. O ile są one bardzo przyjemne, kiedy użyte są w odpowiednim miejscu, w małym mieszkaniu sprawią one tylko, że pomieszczenie wyda się jeszcze mniejsze, niż jest w rzeczywistości.

Jeśli nawet zastosowanie luster i odpowiednich wzorów ścian nie wystarczy, można wziąć pod uwagę wyburzenie paru ścian. Koncepcja „open space” jest w dzisiejszych czasach coraz bardziej popularna i, w zależności od tego, kto ma tam mieszkać, jest idealnym rozwiązaniem dla małych mieszkań.

Dzięki wyburzeniu ścian między salonem, sypialnią i kuchnią, mieszkanie wydaje się dużo bardziej przestronne. Wpada też do niego więcej światła, co samo w sobie powiększa mieszkanie optycznie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *