Najczęstsze błędy

Urządzanie mieszkania jest bardzo skomplikowanym procesem, dlatego warto jest w tej sprawie zasięgnąć pomocy architekta.

Nie jest to jednak niezbędne i bardzo wiele osób decyduje się na samodzielne planowanie przyszłego wyglądu mieszkania. Często jednak lekceważy się to, jak dogłębnie należy wystrój mieszkania przemyśleć.

Mieszkanie z drewnem na ścianie w salonie

Wynikające z tego błędy mają też swoje konsekwencje w wyglądzie mieszkania. Jednym z bardziej dotkliwych błędów jest niedostateczne przemyślenie, jak ostatecznie ma wyglądać mieszkania.

Trzeba mieć na uwadze, że wszystkie pomieszczenia powinny ze sobą współgrać, więc należy od samego początku wiedzieć, gdzie będzie potrzeba jakie meble i dokładnie w jakiej ilości.Dokładając po remoncie inne meble możemy zniszczyć początkową koncepcję mieszkania, sprawiając, że efekt końcowy jest chaotyczny.

Kolejny częsty błąd polega na tym, że zainspirowani mieszkaniem znajomych, próbujemy robić to samo. Należy jednak pamiętać, że każde mieszkanie jest inne i powinno się dopasowywać zamysł do niego, a nie na odwrót.

Zbyt wiele osób nie może się również zdecydować na jeden styl, a przecież bez spójności można bardzo łatwo oszpecić pomieszczenie. Podobnie ma się sprawa z kolorami – jak już zaznaczono wcześniej w tekście, należy pamiętać, by nie przesadzać z ilością kolorów, żeby zapobiec kakofonii.

Ciemne meble do kuchni są modne, ale trzeba mieć na uwadze, że będą miały zgubny wpływ na małą kuchnię, sprawiając, że wygląda na jeszcze mniejszą. Trzeba też wziąć pod uwagę wszystkie wady i zalety łączenia kuchni z dużym pokojem, ponieważ takie rozwiązanie nie jest uniwersalnie najlepsze dla wszystkich.

Ostatni ważny błąd popełniany przez samodzielnych dekoratorów to brak perspektywy. Należy pamiętać, że mieszkanie ma służyć nam przez wiele lat. Niektóre elementy wystroju mogą nam się znudzić, inne przestaną być praktyczne, a rodzina może się powiększyć, po czym dzieci będą coraz starsze.

Planując więc wygląd mieszkania, koniecznie trzeba wybiec 10-15 lat w przyszłość i przemyśleć go pod kątem tego, jak nasze życie może się zmienić do tej pory, by nie wydawać dwa razy kosmicznej sumy na remont.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *