Łazienki

Urządzenie łazienki w gustowny i funkcjonalny sposób to nie lada wyzwanie. Jeśli jednak trzymać się paru kluczowych zasad, to piękna i praktyczna łazienka nie jest już tylko marzeniem ściętej głowy.

Przede wszystkim należy pamiętać, że wszystko musi się znajdować w odpowiedniej odległości od siebie – gdy korzystamy z toalety lub myjemy ręce, to nasze nogi nie mogą obijać się o wannę, ani nie powinniśmy musieć ich specjalnie podkurczać.

Ważne jest, aby kaloryfer w łazience nie był tradycyjny, „żeberkowy”, ale „rurkowy”, o poziomych szczebelkach, które równie dobrze mogą być wykorzystane jako suszarka na ręczniki.

Jeśli umieszczamy pralkę w łazience to istotne jest, by zadbać o jej odpowiednie umiejscowienie – idealnym byłoby umieszczenie jej we wnęce, nad którą można zamontować dodatkowo półki, dzięki czemu zaoszczędzić można wiele miejsca.

Warto też pokusić się o drewniane elementy, gdyż to nada zazwyczaj chłodnemu wystrojowi łazienki ciepłą nutę. Należy do tego jednak zadbać, by drewno było odporne na wilgoć. Podobnie jak w przypadku reszty mieszkania, zastosowanie wielkiego lustra powiększy i dodatkowo rozświetli pomieszczenie.

Jeśli chodzi o kolorystykę, to jako że łazienka jest zazwyczaj małym pomieszczeniem, paletę barw również powinno się ograniczyć, stosując nie więcej niż trzy kolory. Jeśli brakuje nam w łazience okna, to fragment ściany z matowego szkła rozświetli nieco więcej pomieszczenie bez konieczności wyrąbywania nowego okna.

Sztuczne oświetlenie jest również niezmiernie ważne w przypadku łazienek – powinno być zróżnicowane w taki sposób, żeby mogło być bardziej przyćmione do długich, relaksujących kąpieli, oraz jaśniejsze w odpowiednich miejscach, by móc sprawnie nałożyć makijaż lub się ogolić.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *