Gospodarowanie niewielką przestrzenią

Niewielu ludziom dane jest posiadanie dużej przestrzeni życiowej. Ceny mieszkań nie należą do najniższych, dlatego tez coraz mniej osób decyduje się na większe mieszkanie. Jednak mały metraż nie powinien stanowić problemu dla tych, którzy mają dość uporu i wyobraźni by wprowadzić w życie różne ciekawe pomysły.

Mały metraż tak naprawdę nie powinien nas ograniczyć, jednak ważne jest przestrzeganie pewnych reguł. Jako że przestrzeń, którą w takiej sytuacji mamy do dyspozycji jest niewielka, to należy oszczędzać na niej, gdzie tylko jest to możliwe.

Przede wszystkim należy postępować z zasadą „less is more”, ponieważ im więcej rzeczy znajduje się w mieszkaniu, szczególnie małym, tym bardziej będzie się ono wydawało zagracone i niechlujne.

Zasada tyczy się również szaf, które powinny być ukryte, z suwanymi drzwiami, by nie przeszkadzać w normalnym funkcjonowaniu mieszkania, a by jednocześnie było dość miejsca, by schować niepotrzebne rzeczy.

Trzeba pamiętać o tym, by każdy element wystroju był funkcjonalny – w ten sposób zachowa się więcej miejsca. Meble, które spełniają różne funkcje (stół pełniący funkcję stołu jadalnego i miejsca pracy, sofa rozkładająca się w łóżko) tym bardziej pomogą nam zaoszczędzić przestrzeń.

Póki przedmioty będące na widoku nie będą występowały w przesadnych ilościach, a pozostałe uda nam się sprytnie pochować w ukryte szafy czy inne skrytki w meblach, to uda nam się mniejsze mieszkanie umeblować funkcjonalnie i w dobrym guście.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *