Funkcjonalna kuchnia

Umeblowanie niewielkiej kuchni jest szczególnie trudne głównie ze względu na to, jak wiele różnych narzędzi jest wykorzystywanych przy pracy w kuchni. Przez to naprawdę istotne jest, by było w niej jak najwięcej miejsca na ich przechowanie.

Dlatego też najlepszym pomysłem byłoby wykorzystanie jak największej ilości wiszących szafek. W ten sposób, mamy więcej miejsca na ziemi na sprzęt AGD i blaty. Należy pamiętać, że takie sprzęty jak piekarnik, płytka, lodówka i zlewozmywak zajmują już sporo miejsca, dlatego tym bardziej potrzebne są wiszące szafki, żeby zwolnić miejsce na blacie.

Więcej miejsca na szafki można też zapewnić za pomocą szufladowego okapu, który będzie stanowił część zabudowy nad blatem – nie trzeba wtedy specjalnie zostawiać na niego miejsca. Wszystkie urządzenia umieszczone w szafkach również powinny być jak najbardziej funkcjonalne i praktyczne, w tym drzwiczki szafek, w których, by zaoszczędzić miejsce, można zastosować wgłębione rączki, żeby nie zawadzały one przy korzystaniu ze skromnych rozmiarów kuchni.

Na koniec ważna jest też kolorystyka. Jeśli kuchnia jest mała, powinno się korzystać z jednolitego, najlepiej koloru, ponieważ większa ich ilość może sprawić, że pomieszczenie wyda się przytłaczające.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *